Numer telefonu: 781522511

lek. wet. Mirosława Ziemba Członek ESVC (European Society of Veterinary Cardiology)

Dowiedz się więcej

O mnie

Moje doświadczenie

Ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Już podczas studiów kształciłam się pod okiem najlepszych kardiologów weterynaryjnych - dr n. wet. Magdaleny Garncarz oraz dr. Rafała Niziołka w specjalistycznej lecznicy weterynaryjnej Vetcardia.

Od kilku lat jestem członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologii Weterynaryjnej (European Society of Veterinary Cardiology - ESVC). Jest to organizacja skupiająca najlepszych kardiologów weterynaryjnych w Europie. Ukończyłam trzy kursy kardiologiczne na Uniwersytecie w Luksemburgu organizowane przez ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies). Brałam udział także w wielu innych szkoleniach w Polsce i za granicą. Jestem współautorką publikacji naukowych w zakresie kardiologii zwierząt.

Specjalizuję się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego. Przeprowadzam pełne badanie kardiologiczne wraz z badaniem echokardiograficznym serca u psów, kotów oraz małych zwierząt, takich jak świnki morskie, króliki, fretki i szczury, na własnym nowoczesnym aparacie ultrasonograficznym - ESAOTE MyLab Alpha. Wykonuję także badanie EKG, pomiar ciśnienia krwi, popłuczyny z dróg oddechowych, punkcje klatki piersiowej i worka osierdziowego. Tym samym zapewniam moim pacjentom pełną diagnostykę kardiologiczną oraz pulmonologiczną.